طراحی گرافیکی و اهمیت آن در جذب مخاطب

طراحی گرافیکی یکی از مهم ترین عوامل موثر بر جذب مخاطب می باشند. فرقی ندارد که شما سایت، اپلیکیشن، موشن گرافیک یا چه استراتژی را برای معرفی خدمات و محصولات خود انتخاب نموده اید، طراحی گرافیک می تواند، نقش کلیدی در موفقیت استراتژی شما داشته باشد. امروز تمامی کسب و کار ها می دانند که مشتریان بالقوه آنان در فضای مجازی زمان زیادی را می گذرانند، بنابراین اغلب کسب و کار ها و مدیران هوشمند، بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ را در دستور کار خود قرار داده اند. فعالیت در عرصه دیجیتال مارکتینگ به قدری زیاد است که رقابت برای جذب مخاطب را در این نوع بازاریابی بسیار تنگاتنگ نموده است. برای موفقیت علاوه بر انتخاب استراتژی صحیح لازم است تا در اجرای استراتژی نیز دقیق عمل نمایید، تا در جذب مخاطب موفق باشید و بتوانید در فضایی پر هیاهو با یک طراحی گرافیک جذاب و اصولی، نظر مخاطب را به خود جلب نمایید.

اصول برندینگ در طراحی گرافیک

ممکن است شما برای جذب مخاطب طراحی سایت یا تنها طراحی اپلیکیشن را برای کسب و کار خود در نظر گرفته باشید. مشخص است که یکی از مهم ترین اصول برای داشتن اپلیکیشن و سایتی جذاب و گیرا، طراحی گرافیک حرفه ای و اصولی است. مهم ترین اصلی که در طراحی گرافیک سایت یا اپلیکیشن، باید در نظر بگیرید اصول برندینگ و برنامه های برندسازی است که برای کسب و کار خود مد نظر دارید. پیام ها و احساساتی که باید به مخاطب منتقل نمایید را بر اساس برنامه های برندسازی مشخص کنید و تلاش نمایید که با طراحی گرافیک حرفه ای این پیام ها و احساسات را منتقل نمایید.

یک طراح حرفه ای گرافیک، اصول روانشناسی را در طراحی رعایت می نماید. شما بر اساس ماهیت کسب و کار و بر اساس سبک و سلیقه ای که مخاطبتان دارد، لازم است تا اصولی را در طراحی گرافیک اپلیکیشن یا سایت رعایت نمایید تا بتوانید در جذب مخاطب موفق تر عمل نمایید. برای مثال ممکن است یک طراحی گرافیکی برای مخاطبان جوان تر مناسب باشد ولی همین طراحی از نظر مخاطبان میانسال جذاب نباشد. لازم است تا در انتخاب رنگ ها نیز دقیق عمل نمایید، اصول روانشناسی رنگ را در طراحی گرافیکی در نظر داشته باشید. رنگ ها در انتقال پیام ها و احساسات نقش بسیار تعیین کننده ای دارند.

اهمیت خلاقیت در طراحی گرافیکی

در نهایت، هدف شما از یک طراحی گرافیک، جذب مخاطب است، پس حتما بایستی به دقت، مخاطبان را شناسایی نموده و بر اساس سبک و سلیقه آنان به طراحی بپردازید. طرح گرافیکی جذاب، زیبا و کاربر پسند، در طراحی سایت، اپلیکیشن و … اهمیت زیادی دارد و خلاقیت می توانند در ایجاد جذابیت برای طرح شما، نقش تعیین کننده ای داشته باشد. اگر قصد طراحی پوستر تبلیغاتی را دارید، خلاقیت نقش بسیار پر اهمیت تری در جذب مخاطب خواهد داشت، چرا که تعدد پوستر های تبلیغاتی باعث شده است مخاطبان توجه کمتری به پوستر ها داشته باشند، مگر این که با خلاقیت بتوانید طرحی را به مخاطبان عرضه کنید که بسیار جذاب باشد. طراحان حرفه ای راهکار های متفاوتی برای این مسئله دارند، یک طراح ممکن است از طراحی گرافیک سه بعدی برای جذب مخاطب استفاده نماید و تلاش نماید با طرح های سه بعدی، نظر مخاطب را به طرح خود جلب کند.

در کل خلاقیت اصلی ترین مشخصه طراحی گرافیک حرفه ای است. یک طراح حرفه ای متکی بر خلاقیت خود طراحی می نماید و کمتر از طرح های آماده و تکراری استفاده می نماید. پیشنهاد می شود برای طراحی حتما از طراحان حرفه ای کمک بگیرید.

اهمیت طراحی گرافیکی در تجربه کاربری

طراحی گرافیکی مهم ترین بخش در طراحی UI و البته بسیار تاثیر گذار بر تجربه کاربر است که در طراحی UX نیز اهمیت زیادی دارد. طراحی UI/UX بخش مهمی از طراحی سایت، وب اپلیکیشن و اپلیکیشن است که در کیفیت و کارایی محصول تولیدی شما تاثیر زیادی دارد.

UI مخفف User Interface design بوده و بخشی از طراحی است که زمانی که کاربر در حال بازدید وب سایت یا اپلیکیشن و … می باشد آن را مشاهده می نماید و جنبه های ظاهری طراحی را شامل می شود. UX  مخفف User Experience design است و به تجربه کاربر از کار و استفاده از محصول طراحی شده، گفته می شود. برای هر دو نوع طراحی ، طراحی گرافیکی اهمیت زیادی دارد. شما هم در طراحی UI  اپلیکیشن و سایت و هم برای طراحی تجربه کاربری اپلیکیشن، سایت و … نیاز به طراحی گرافیک حرفه ای و اصولی دارید.

طراحی گرافیک و لوگو موشن

لوگو اهمیت زیادی در کسب و کار ها دارد. لوگو نمادی از تجارت و شخصیت برند شماست. تمامی کسب و کار ها تلاش می نمایند تا با طراحی حرفه ای لوگو زیبا داشته باشند و شخصیت بسیار قدرتمندی از برند خود را به عرصه نمایش گذارند. یکی از استراتژی های مهم در بازاریابی و برندسازی، برنامه ریزی و اقداماتی است که لوگو شما را در ذهن مخاطب ماندگار نموده و مشتریان را نسبت به لوگو وفادار نماید. لوگو موشن ها، ویدیو­هایی کوتاه با طراحی گرافیکی جذاب هستند که نظر مخاطبان را نسبت به لوگو شما جذب می نمایند. کسب و کار های هوشمند از هر فرصتی برای نمایش لوگو موشن و ایجاد تداعی در ذهن مخاطب خود استفاده می نمایند.

طراحی گرافیکی در موشن گرافیک و اینفوگرافیک

در بازاریابی دیجیتال، راهکارهای متعددی برای ارائه محتوا به مخاطب وجود دارد. موشن گرافیک، استفاده از تصاویر متحرک و صدا برای تبلیغات و انتقال محتواست که گیرایی و جذابیت زیادی میان مخاطبان دارد. با موشن گرافیک در مدت زمان بسیار کوتاه قادر خواهید بود، حجم محتوای زیادی را به شکلی جذاب به مخاطب منتقل نمایید. طراحی اینفوگرافیک نوعی بسیار تاثیرگذار و رایج طراحی های گرافیکی حرفه ای است. اگر به دنبال راه های تاثیرگذار تبلیغاتی هستید، هرگز از موشن گرافیک غافل نشوید.

اینفوگرافیک نیز به  معنای استفاده از تصاویر برای انتقال محتوا و تبلیغات است. اینفوگراف ها به مراتب بیشتر از متن ها دیده شده و مورد توجه قرار می گیرند. اینفوگرافی نیز یکی از راهکار های تبلیغاتی و انتقال محتوا بسیار تاثیرگذار محسوب می شود که برای اجرای صحیح آن به طراحان گرافیک خلاق و متخصص نیاز دارید.