رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ آگهی را می توان یک متن تبلیغاتی دانست، که به طور غیر مستقیم محصول یا خدماتی را معرفی می کند. رپورتاژ تبلیغاتی باید توسط متخصص سئو تهیه شده باشد و از نظر برندینگ نیز مورد بررسی قرار بگیرد، زیرا هم از نظر سئو و هم از نظر برندینگ باید بیشترین کارایی را داشته باشد. سایت های خبری معروف و پر بازدید، محل مناسبی برای درج رپورتاژ تبلیغاتی می باشند.

رپورتاژ آگهی

شاید برای بسیاری از افراد سوال رپورتاژ آگهی چیست به وجود آمده باشد، زیرا اغلب افراد از این موضوع اطلاعات زیادی در اختیار ندارند. از این رو در ادامه این مطلب به این سوال پاسخ داده می شود تا همه افراد با رپورتاژ آگهی بیشتر آشنا شوند. رپورتاژ آگهی در واقع یک نوع آگهی تبلیغاتی برای یک سایت اینترنتی می باشد که محصول یا خدماتی را به جامعه هدف عرضه می کند. اما نگارش رپورتاژ آگهی نیاز به اطلاعات فنی و تخصصی بسیار زیادی دارد، زیرا رپورتاژ را نمی توان مانند یک آگهی ساده تبلیغاتی تهیه کرد.

در رپورتاژ آگهی باید به نام یا برند مورد نظر به صورت زیر چشمی یا غیر مستقیم اشاره شود، به گونه ای که خواننده رپورتاژ آگهی متوجه نشود که این متن در راستای تبلیغات یک برند خاص نوشته شده است. رپورتاژ آگهی باید دارای کلمات کلیدی مختلفی باشد تا بتوان آنها را به سایت مد نظر لینک داد، این کار کمک می کند تا افرادی که نیاز به محصول و یا خدمات سایت مورد نظر دارند، به راحتی وارد سایت شده و از آن محصول و یا خدمات را دریافت کنند.

محل قرار دادن رپورتاژ آگهی

رپورتاژ آگهی را نمی توان در هر سایتی قرار داد، زیرا هدف از رپورتاژ افزایش ترافیک و به دنبال آن افزایش مشتری واقعی می باشد. بدین ترتیب باید رپورتاژ در سایت هایی با تعداد بازدیدکنندگان بسیار زیاد قرار بگیرد. رپورتاژ آگهی را معمولا در سایت های خبری معتبر قرار می دهند، زیرا در روز تعداد زیادی از افراد مختلف از سراسر کشور وارد سایت های خبری می شوند. این موضوع باعث می شود تا همه کسب و کارها بتوانند از این سایت ها مشتریانی را پیدا کنند.

رپورتاژ تبلیغاتی را معمولا برای همیشه در سایت های خبری معتبر نگه می دارند، این امر باعث می شود تا یک رپورتاژ تبلیغاتی مناسب بتواند سالیان سال برای یک کسب و کار مشتری واقعی پیدا کند. این امر باعث می شود تا بتوان بهترین استفاده را از یک سایت خبری معتبر برای تبلیغات کرد. رپورتاژ آگهی کمک می کند تا برند سازی برای کسب و کار های مختلف نیز به بهترین شکل ممکن انجام شود. بدین ترتیب محل قرار دادن رپورتاژ آگهی و همچنین نحوه نگارش آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد.

مزایای رپورتاژ آگهی

سئوی سایت

یکی از اصلی ترین مزایای رپورتاژ آگهی، بهبود سئوی سایت می باشد. یک رپورتاژ اگر به خوبی نوشته شده باشد، می تواند افراد بسیار زیادی را از سایت های خبری به سایت مربوطه بکشاند، این کار ترافیک سایت را بیشتر کرده و گوگل به سرعت متوجه این موضوع می شود، در نتیجه گوگل رتبه مناسب تری را به سایت می دهد. از این رو شرکت های طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ، خدمات رپورتاژ آگهی را نیز ارائه می دهند تا بتوانند به ارتقاء رتبه سایت در نتایج جستجوی گوگل کمک کنند.

برندینگ

یکی از موضوعات مهمی که برای کسب و کارهای تازه تاسیس به خصوص اهمیت دارد، برندینگ می باشد. شناخت برند کمک می کند تا افراد بسیار بیشتری از محصول و یا خدمات یک کسب و کار استفاده کنند. از این رو در یک رپورتاژ آگهی یک برند و خدمات آن به صورت غیر مستقیم معرفی می شوند، این موضوع باعث می شود تا افراد بسیار زیادی با نام برند و محصول یا خدمات آن آشنا شوند. بدین ترتیب در هنگام نیاز به محصول و یا خدمات مربوطه، از آن استفاده می کنند.

استفاده طولانی مدت

معمولا یک متن رپورتاژ از سایت های خبری حذف نمی شود و برای همیشه در سایت باقی می ماند. این امر کمک می کند تا بتوان تنها با یک بار هزینه و ان هم هزینه ناچیز، سال های سال از آن رپورتاژ آگهی استفاده کرد. هر رپورتاژ تبلیغاتی مانند یک بازاریاب عمل کرده و برند و خدمات یک کسب و کار را برای همه افراد معرفی می کند.

چگونگی ارتقاء رتبه سایت توسط رپورتاژ آگهی

همانطور که مطلع می باشید لینک های فالو در ارتقاء رتبه سایت تاثیر بسیار زیادی دارند. این تاثیر زمانی که این لینک ها از سایت های معتبر مانند سایت های خبری معروف باشند، تاثیر گذاری بسیار بیشتری خواهند داشت. در هر رپورتاژ آگهی 3 الی 5 کلمه کلیدی مرتبط با محصول یا خدمات سایت مد نظر، لینک داده می شوند. این لینک سازی کمک می کند تا افرادی که به محصول و یا خدمات معرفی شده نیاز دارند، تنها با یک کلیک بتوانند وارد سایت شده و نیاز خود را برطرف نمایند. این امر باعث می شود تا حجم ترافیک سایت بسیار بیشتر از قبل شود و افزایش حجم ترافیک سایت یکی از اصلی ترین گزینه ها برای ارتقاء رتبه سایت می شود. بدین ترتیب افرادی که می خواهند در نتایج برتر گوگل سایت خود را مشاهده کنند، می توانند چندین رپورتاژ آگهی مختلف برای چند سایت خبری معتبر تهیه کنند.

قیمت رپورتاژ آگهی

یکی از مهمترین موضوعاتی که ممکن است در هنگام تهیه رپورتاژ تبلیغاتی به ذهن افراد خطور کند، تعرفه رپورتاژ تبلیغاتی می باشد. قیمت رپورتاژ آگهی معمولا بر اساس تعداد کلمات تعیین می شود. بدین ترتیب هر چه تعداد کلمات یک رپورتاژ آگهی بیشتر شود، قیمت رپورتاژ تبلیغاتی نیز بیشتر می شود. معمولا شرکت هایی که خدمات طراحی سایت و یا دیجیتال مارکتینگ را انجام می دهند، می توانند بهترین گزینه برای تهیه رپورتاژ تبلیغاتی باشند. البته باید تجربه و نمونه کارهای شرکت مربوطه نیز بررسی شوند تا بتوان بهترین انتخاب را انجام داد.

معمولا ممکن است برخی از شرکت های ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ با قیمت کمتری رپورتاژ آگهی را تهیه کنند، اما کیفیت لازم را نداشته باشد. در این صورت همه هزینه های انجام شده بیهوده می باشند، زیرا در صورتی که متن رپورتاژ تبلیغاتی مناسب نباشد، مخاطب را جذب نمی کند و عملا رپورتاژ کارایی خاصی نداشته و تنها هزینه آن را باید پرداخت کرد. بدین ترتیب بهتر است در انتخاب شرکت ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ دقت بیشتری شود. این موضوع باعث می شود تا بتوان بیشترین سود را از هزینه انجام شده برای درج یک رپورتاژ آگهی در سایت های معتبر خبری به دست آورد.