تبلیغ در گوگل

تبلیغات کلیکی گوگل یکی از بهترین و پر بازده ترین روش های تبلیغاتی می باشد. صاحبان کسب و کار های اینترنتی می توانند با مراجعه به شرکت های طراحی سایت و یا شرکت های ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ، از طریق تبلیغ در گوگل ادوردز به صفحه نخست گوگل برسانند.

تبلیغات کلیکی گوگل یا تبلیغات در گوگل ادوردز

یکی از خدماتی که معمولا در شرکت های طراحی سایت و یا شرکت های دیجیتال مارکتینگ ارائه می شود، تبلیغات کلیکی گوگل یا تبلیغات در گوگل ادوردز می باشد. تبلیغات کلیکی گوگل معمولا یکی از پر بازده ترین نمونه از تبلیغات برای کسب و کارهای اینترنتی می باشد. بدین ترتیب اغلب کسب و کارهای اینترنتی به دنبال خدمات تبلیغات کلیکی گوگل یا تبلیغات در گوگل ادوردز می باشند.

تبلیغات گوگل برای سایت های مختلف امکان پذیر می باشد، اما این کار می بایست توسط افراد حرفه ای انجام شود، زیرا مدیریت تبلیغات در گوگل ادوردز کار بسیار سخت و دشواری می باشد. بدین ترتیب بهتر است برای ثبت تبلیغ در گوگل خودسرانه عمل نکرده و این کار را به تیم حرفه ای سپرد. تیم های حرفه ای از افراد دارای تخصص لازم برای ارائه تبلیغ به گوگل کمک می گیرند. این امر باعث می شود تا از صرف هزینه های اضافی جلوگیری شود. تبلیغات در گوگل ادوردز کمک می کنند تا بدون صرف زمان زیاد برای سئو و بهینه سازی سایت، به رتبه های برتر گوگل دست یافت.

چه زمانی تبلیغات کلیکی گوگل یا تبلیغات در گوگل ادوردز موثر می باشد؟

معمولا ممکن است برخی از افراد بر این گمان باشند که تبلیغات کلیکی گوگل یا تبلیغات در گوگل ادوردز همیشه موثر بوده و می توان همیشه بهترین نتیجه را از آن دریافت کرد. اما در حقیقت چنین چیزی صحت ندارد، زیرا تبلیغات در گوگل یک پروسه بوده و نیاز است تا به خوبی و توسط افرادی حرفه ای مدیریت شود. در غیر این صورت ممکن است نتیجه ای که از تبلیغ در گوگل انتظار می رود، هرگز حاصل نشود. از این رو نیاز است به شرکت های طراحی سایت و یا خدمات دیجیتال مارکتینگ معتبر برای دریافت خدمات تبلیغ در گوگل مراجعه شود.

معمولا افرادی که تجربه بالایی در حوزه تبلیغات کلیکی گوگل دارند، ابتدا فعالیت سایت را بررسی کرده و کلمات کلیدی که می توانند بیشترین میزان سرچ را داشته باشند، انتخاب می کنند. معمولا با توجه به تخصصی بودن این کارها، احتمال اشتباه در این مراحل بسیار زیاد می باشد. بدین ترتیب بهتر است برای راحت تر شدن کار، تبلیغات در گوگل ادوردز به شرکت های ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ یا طراحی سایت سپرده شود.

مزایای تبلیغات کلیکی گوگل یا تبلیغات در گوگل ادوردز

یکی از مزایای اصلی تبلیغات کلیکی گوگل یا تبلیغات در گوگل ادوردز، هدفمند بودن تبلیغات می باشند. زیرا معمولا به ازای هر کاربر که وارد سایت می شود هزینه دریافت می شود. معمولا هر کاربری که به محصول و یا خدمات سایتی نیاز داشته باشد، وارد آن سایت می شود، بدین ترتیب از پرداخت هزینه های اضافی معاف خواهیم شد. این در حالی است که در سایر روش های تبلیغاتی هیچ گونه تضمینی برای ورود کاربر به سایت وجود ندارد. بدین ترتیب ممکن است تبلیغات انجام شود و هزینه ای را متحمل شده، اما در واقع ترافیک سایت افزایش پیدا نکند.

در روش تبلیغات کلیکی گوگل معمولا سایت با هر رتبه ای در صفحه نخست گوگل قرار می گیرد، بدین ترتیب نیاز به هزینه و وقت زیاد برای سئو و بهینه سازی سایت نمی باشد. زیرا معمولا برای سئو سازی سایت نیاز است یک سری اقدامات توسط متخصص سئو انجام شود که نیاز به وقت زیاد داشته و نمی توان نتیجه گیری سریعی از آن انتظار داشت. بدین ترتیب می توان متوجه شد که یکی از ساده ترین، پر بازده ترین و کم هزینه ترین روش های تبلیغاتی، تبلیغ کلیکی یا تبلیغ در گوگل ادوردز می باشد.

تعرفه تبلیغ در گوگل

تبلیغات گوگل برای سایت قطعا دارای هزینه می باشد، اما چیزی که مشخص این است که نمی توان تعرفه خاصی برای تبلیغ در گوگل ارائه کرد. زیرا معمولا تبلیغات کلیکی گوگل ابتدا به صورت رایگان بوده و شرکت های ارائه دهنده خدمات تبلیغ در گوگل، یک اکانت برای سایت مد نظر ایجاد می کنند. سپس برای این اکانت اعتبار در نظر گرفته می شود. با تعیین Max CPC و Average CPC توسط افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه، در هنگام کلیک بر روی سایت، هزینه ای از اعتبار کاسته می شود.

مقدار هزینه ای که در هنگام کلیک بر روی سایت از اعتبار کم می شود، ارتباط مستقیمی با میزان رقابت توسط رقبا برای کلمه کلیدی مورد نظر دارد. بدین ترتیب ممکن است هزینه ای که برای هر بار کلیک پرداخته می شود، در یک کلمه کلیدی که زیاد سرچ می شود، چندین برابر کلیک بر روی یک کلمه کلیدی معمولی باشد. بدین ترتیب بر اساس درخواست رقبا، هزینه کلیک بر روی سایت تعیین می شود. این موضوع باعث شده تا معمولا افراد عادی نتوانند قیمت های مناسبی برای Max CPC و Average CPC ارائه کنند. بدین ترتیب بهترین کار برای انجام تبلیغ در گوگل، سپردن این کار به شرکت های ارائه دهنده خدمات دیجیتال مارکتینگ و طراحی سایت می باشد.